Open navigation

Çiftlik ve İnek Hijyeni

HEKİMEL’in Türkiye çapındaki müşterilerine sunduğu yenilikçi Çiftlik Hijyen Ürünleri ve İnek Sağlığı Ürünleri; ahır, meme ve tırnak hijyeni çözümlerini içerir. HEKİMEL, en iyi kalitede, ekonomik ve uzman desteğiyle hijyen ürünlerinin seçiminde ve tedariğinde size destek sağlar.

İnek hijyeni ürün portföyü, optimize edilmiş ve yüksek kaliteli süt üretimi için nihai bakım ve meme sağlığını sağlar. Meme ve tırnak hijyeni uzman ekibimiz, çiftliğinizde size doğru ürünleri seçip yerinde tavsiyelerde bulunarak size yardımcı olacaktır.

Uzman kadromuz; profesyonel ürünler desteğiyle, yüksek karlılığınız ve süt üretim başarınızı artıracak aşağıdaki 5 faktörde size çözümler sunar;

  • İyi su kalitesi
  • Optimum otomatik yıkama sistemleri
  • Etkili sağım ve soğutma ekipmanları
  • Mükemmel hayvan hijyeni
  • Kapsamlı endüstriyel ekipman hijyeni

 

Sunulan çiftlik ve ekipman hijyen ürünleri 3 ana grupta özetlenebilir;

 

Ayak ve tırnak bakımı

HEKİMEL tırnak bakım ürünleriyle, veteriner masraflarından tasarruf edebilirsiniz.

Ön temizleme veya dezenfeksiyon için kullanılan deterjanlar ve ayak banyoları, ayak bakımının üst düzeyde olmasını sağlar.

Ahır koşullarınıza göre hijyen uzmanlarımız size özel ayak bakım konseptinizi oluşturacaktır.

 

 

 

Meme bakımı

Mastitis önüne geçmenin en iyi yolu, bakterilerin memeyi enfekte etme imkanını en aza indirgeyen sağlıklı memelerle başlar, böylece yıl  boyunca mastitis problemlerini azaltabilirsiniz.

 

 

 

 

 

Ekipman ve çiftlik hijyeni

HEKİMEL ürün yelpazesi, ekipman ve tesis hijyeninin tüm gereksinimleri için özel olarak hazırlanmıştır.

Tecrübeli hijyen uzmanlarımız hijyen uygulamalarınızda size tavsiyelerde bulunabilir ve özelleştirebilir. Sadece optimum hijyen standartları ile çalışanlarınız ve inekleriniz üretim süreci boyunca konforludur.

 

 

 

 

 

Çiftlik ve İnek Hijyeni Ürünlerimiz

Çiftlik ve İnek Hijyeni ürünlerini inceleyerek daha fazla bilgi sahibi olabilir ve bizlere taleplerinizi iletebilirsiniz.

Meme Hijyeni ve Bakımı

Meme Hijyeni ve Bakımı

Sağım sonrası ve sağım öncesi meme bakım ürünleri ile mastitis ile mücadele edebilirsiniz. İneklerinizin sağlıklı memelere sahip...


Tırnak Hijyeni ve Bakımı

Tırnak Hijyeni ve Bakımı

Tırnak hijyeni ve bakımı ürünleri. Bu sayfa yapım aşamasındadır.


Ekipman CIP Hijyeni

Ekipman CIP Hijyeni

Ekipman CIP Hijyeni ürünleri. Bu sayfa yapım aşamasındadır.


İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünlerimiz

İlginizi çekebilecek diğer ürünlerimizi inceleyerek daha fazla bilgi sahibi olabilir ve bizlere taleplerinizi iletebilirsiniz.

MonoBox – Süt Sağım Robotu

MonoBox – Süt Sağım Robotu

Monobox süt sağım robotu, bir gün içinde box başına 70 ineğe kadar sağım kapasitesi sunarak otomatik süt...


Süt Soğutma Tankı

Süt Soğutma Tankı

JAPY Süt Soğutma Tankı, yenilikçi enerji yönetimi ile her noktada size yüksek geri dönüş ve katma değer...


Gübre Seperatörü

Gübre Seperatörü

Kaskatlı Yapıda Tamburlu Gübre Seperatörü Yapısında lif ihtiva eden katı-sıvı karışık hayvan gübresini mekanik olarak katı ve sıvı...


Ürün Kategorilerimiz

Hekimel ürünlerimizin her biri birbirini desteklemektedir. Hemen diğer ürün kategorilerimizi inceleyerek daha fazla bilgi sahibi olabilir ve bizlere taleplerinizi gönderebilirsiniz.

Süt Sağım Sistemleri

Süt Sağım Sistemleri

Süt sağım sistemi, süt üretim zincirinizdeki en önemli ve kritik faaliyetlerden biridir. İhtiyaçlarınıza cevap verecek doğru süt sağım sisteminin seçiminde HEKİMEL size destek olur

Hemen İncele >
Otomatik Yemleme

Otomatik Yemleme

Otomatik yemleme sistemleri; yüksek karlılık, hayvan sağlığı ve zaman yönetiminizde size benzersiz faydalar sağlar. HEKİMEL’in yenilikçi, otomatik besleme çözümleri ve yemleme robotları sayesinde, çiftliğinizi geleceğe taşıyabilirsiniz

Hemen İncele >
Genç Hayvan Besleme

Genç Hayvan Besleme

Kendi ayakları üzerinde duran güçlü genç hayvanlar size başarı getirir. Başlangıçtan itibaren genç hayvanların zinde ve sağlıklı tutulması gerekir. HEKİMEL’in besleme sistemleri, buzağı, kuzu veya oğlak gibi genç hayvanlarınızın en iyi bakıma sahip olmasını sağlar.

Hemen İncele >
Yem Karma ve Dağıtma

Yem Karma ve Dağıtma

Hayvanlarnızı en uygun ve doğru besleyerek, süt üretiminizi optimize edebilirsiniz. HEKİMEL, her türlü uygulamaya ve çiftlik boyutuna uygun, çekilir ve sabit tip yem karma ve dağıtma çözümlerini sizlere sunar.

Hemen İncele >
Gübre Yönetimi

Gübre Yönetimi

Karlı süt üretimi, ahır hijyeni ile başlar. Ahır içi temizlik; enfeksiyon riskini azaltır, mastit ve topallama gibi hayvan hastalıkları ile mücadelede size katkı sağlar. HEKİMEL, taleplerinizi karşılayan çiftliğinize özel, katma değerli gübre yönetim çözümlerinin tasarımı ve uygulamasında sizin yanınızdadır.

Hemen İncele >
Süt Soğutma ve Depolama

Süt Soğutma ve Depolama

Sütün; kısa sürede doğru dereceye kadar soğutulması ve depolanması, kalitesini korumak ve bakteri gelişimini önlemek için çok önemlidir. Bu noktada, HEKİMEL verimli, güvenilir ve yenilikçi ekipmanları ile size yardımcı olur.

Hemen İncele >
Çiftlik ve Sürü Yönetimi

Çiftlik ve Sürü Yönetimi

Günümüzde başarılı süt üretimi, performans kriterlerini tam olarak ölçüp, analiz yapmayı gerektirir: Geleceğinizi etkileyen karalara ışık tutan hayvan ve çiftlik verileri elde edilmeli ve izlenmelidir ve nihayetinde doğru zamanda uygulanmalıdır. HEKİMEL, bu hedeflere ulaşmanız için çözümler sunar.

Hemen İncele >
Çiftlik Ekipmanları

Çiftlik Ekipmanları

Çiftlik ekipmanları konusunda sayısız tecrübesi olan HEKİMEL, size hayvancılık için zengin hayvan dostu çiftlik ekipman ürün portföyü sunar. Yatak durak demirinden suluğa, hayvan kilidinden buzağı kulübesine kadar.

Hemen İncele >
Çiftlik ve Hayvan Hijyeni

Çiftlik ve Hayvan Hijyeni

HEKİMEL hijyen ürün gamı ile ineklerinizin meme bakımlarını optimize edersiniz, hayvanlarınızın sağlığını iyileştirir ve maksimum süt verimliliği ulaşırsınız. Alkali ve asit bazlı CIP deterjanları ise, sağım sisteminizin temizliğimi garanti eder, ekipmanınızın ömrünü uzatır.

Hemen İncele >