Open navigation

Çiftlik ve Sürü Yönetimi

Çiftlik yönetimi

Çiftliğinizi yönetiminin en başarılı yolu

Günümüzde başarılı süt üretimi, sayısız kritik faktörü ayrıntılı bir şekilde anlamayı gerektirir: önemli veriler elde edilmeli ve izlenmelidir; bu veriler çiftliğiniz için önemli kararları alırken size ışık tutmalı ve nihayetinde doğru zamanda doğru kararlar uygulanmalıdır.

Doğru hayvancılık, yalnızca elektronik hayvan tanımlama sistemlerinin ötesindedir. Geleceğe daha hazırlıklı olabilmek adına, daha donanımlı ve çeşitli çalışma süreçlerini kontrol etmek için elektronik sistemlerin kullanımı çok önemlidir. Verilerin kaydedilmesine, izlenmesine, muhafaza edilmesine ve kontrol edilmesine ek olarak, tüm verilerin bir arada incelenmesi ve yorumlanması gittikçe önem kazanmaktadır. HEKİMEL, bu hedeflere ulaşmak için size çiftlik yönetimi çözümleri sunmaktadır.

 


Sürü yönetim sistemi

Sürünüzü yönetmenin en iyi yolu

Başarılı bir şekilde süt üretmek isteyen herkes, belirleyici faktörlerin farkında olmalıdır. Bu, ilgili önemli verilerin toplanmasını ve izlenmesini içermektedir; çünkü önemli kararlar bu veriler doğrultusunda alınmalı ve yerine getirilmelidir. Geleceğe dönük DairyManagementSystem 21 sürü yönetim sistemi, sizi en iyi şekilde destekleyen güvenilir ortaktır: En düşük maliyetle azami esneklik – bunlar başarılı bir geleceği garantilemek için en iyi koşullardır!

Çiftliğiniz içerisinde yer alan hayvanların doğumundan, sürünüzden çıkarılıncaya kadarki yaşam süresindeki yönetimi çiftlik sorumlularının, işletme sahiplerinin elindedir. Tüm bu organizasyonun adı da sürü yönetimidir. Sürü yönetiminde, hayvanlara ait bilgiler toplanır, değerlendirilir ve işletme yararına olacak kararlar alınır.


Kızgınlık takibi ve hayvan sağlığı

Kendinize daha fazla zaman ayırın ve HEKİMEL çözümleri ile sürü yönetimi görevlerini otomatikleştirin

Günlük hayvan izleme sürecinin bir çok yönü otomatikleştirilebilir ve önemli tüm kararların doğru zamanda uygulandığına dair tüm ilgili bilgiler kolayca elde edilebilir. Doğru zamanda tohumlama ile, tohumlama başarı oranınız artar.

Süt verimi, laktasyon sayıları, 1 inekten her yıl 1 buzağı alma gibi veriler sürü yönetimini oluşturan önemli etkenlerin başında gelir.

 

 

Çiftlik ve Sürü Yönetimi Ürünlerimiz

Çiftlik ve Sürü Yönetimi ürünlerini inceleyerek daha fazla bilgi sahibi olabilir ve bizlere taleplerinizi iletebilirsiniz.

CowScout – Kızgınlık Takibi ve Hayvan Sağlığı

CowScout – Kızgınlık Takibi ve Hayvan Sağlığı

HEKİMEL'den sürü yönetim ve hayvan sağlığı çözümleri ile kendinize daha fazla zaman tanıyın ve görevleri otomatikleştirin. Verimliliğinizi...


CowView – Yer Tespit, Kızgınlık Takibi, Sağlık Yönetimi

CowView – Yer Tespit, Kızgınlık Takibi, Sağlık Yönetimi

Mobil sürü yönetimi'nin akıllı yolu Sürü yönetimi ve takibi, her hayvanın durumunun net bilgisi ve bu durumların etkin...


DairyPlan – Sürü Yönetim Yazılımı

DairyPlan – Sürü Yönetim Yazılımı

Yeni üreme yönetimi araçları ile sürü yönetim sistemi ve yazılımı DairyPlan C21 yazılımı ile birlikte sürünüzü daha verimli...


Rescounter III – Kızgınlık Takibi

Rescounter III – Kızgınlık Takibi

Ekonomik ve hassas kızgınlık takibi Sürünün yüksek doğurganlığı süt üretim verimliliğinin anahtar faktörlerinden birisidir. Dairy Plan C21 ve...


İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünlerimiz

İlginizi çekebilecek diğer ürünlerimizi inceleyerek daha fazla bilgi sahibi olabilir ve bizlere taleplerinizi iletebilirsiniz.

MonoBox – Süt Sağım Robotu

MonoBox – Süt Sağım Robotu

Monobox süt sağım robotu, bir gün içinde box başına 70 ineğe kadar sağım kapasitesi sunarak otomatik süt...


Rotary – Süt Sağım Sistemi

Rotary – Süt Sağım Sistemi

İleri teknoloji ile donatılmış rotary süt sağım sistemi, geleneksel sağım sistemleri ile karşılaştırıldığında birim zamanda daha çok...


Buzağı Besleme Robotu – DairyFeed J

Buzağı Besleme Robotu – DairyFeed J

Sağlıklı buzağı yetiştirme, performans odaklı ve karlı süt çiftliklerinin temelini oluşturur. Başarılı buzağı yetiştirme sürecinde HEKİMEL buzağı besleme...


Yemleme Robotu – Mix&Carry

Yemleme Robotu – Mix&Carry

Yemleme robotu Mix&Carry,  hayvan yemleme sürecini kusursuz birleştiren ve iş yükünüzü önemli ölçüde azaltan tam otomatik yemleme...


Ürün Kategorilerimiz

Hekimel ürünlerimizin her biri birbirini desteklemektedir. Hemen diğer ürün kategorilerimizi inceleyerek daha fazla bilgi sahibi olabilir ve bizlere taleplerinizi gönderebilirsiniz.

Süt Sağım Sistemleri

Süt Sağım Sistemleri

Süt sağım sistemi, süt üretim zincirinizdeki en önemli ve kritik faaliyetlerden biridir. İhtiyaçlarınıza cevap verecek doğru süt sağım sisteminin seçiminde HEKİMEL size destek olur

Hemen İncele >
Otomatik Yemleme

Otomatik Yemleme

Otomatik yemleme sistemleri; yüksek karlılık, hayvan sağlığı ve zaman yönetiminizde size benzersiz faydalar sağlar. HEKİMEL’in yenilikçi, otomatik besleme çözümleri ve yemleme robotları sayesinde, çiftliğinizi geleceğe taşıyabilirsiniz

Hemen İncele >
Genç Hayvan Besleme

Genç Hayvan Besleme

Kendi ayakları üzerinde duran güçlü genç hayvanlar size başarı getirir. Başlangıçtan itibaren genç hayvanların zinde ve sağlıklı tutulması gerekir. HEKİMEL’in besleme sistemleri, buzağı, kuzu veya oğlak gibi genç hayvanlarınızın en iyi bakıma sahip olmasını sağlar.

Hemen İncele >
Yem Karma ve Dağıtma

Yem Karma ve Dağıtma

Hayvanlarnızı en uygun ve doğru besleyerek, süt üretiminizi optimize edebilirsiniz. HEKİMEL, her türlü uygulamaya ve çiftlik boyutuna uygun, çekilir ve sabit tip yem karma ve dağıtma çözümlerini sizlere sunar.

Hemen İncele >
Gübre Yönetimi

Gübre Yönetimi

Karlı süt üretimi, ahır hijyeni ile başlar. Ahır içi temizlik; enfeksiyon riskini azaltır, mastit ve topallama gibi hayvan hastalıkları ile mücadelede size katkı sağlar. HEKİMEL, taleplerinizi karşılayan çiftliğinize özel, katma değerli gübre yönetim çözümlerinin tasarımı ve uygulamasında sizin yanınızdadır.

Hemen İncele >
Süt Soğutma ve Depolama

Süt Soğutma ve Depolama

Sütün; kısa sürede doğru dereceye kadar soğutulması ve depolanması, kalitesini korumak ve bakteri gelişimini önlemek için çok önemlidir. Bu noktada, HEKİMEL verimli, güvenilir ve yenilikçi ekipmanları ile size yardımcı olur.

Hemen İncele >
Çiftlik ve Sürü Yönetimi

Çiftlik ve Sürü Yönetimi

Günümüzde başarılı süt üretimi, performans kriterlerini tam olarak ölçüp, analiz yapmayı gerektirir: Geleceğinizi etkileyen karalara ışık tutan hayvan ve çiftlik verileri elde edilmeli ve izlenmelidir ve nihayetinde doğru zamanda uygulanmalıdır. HEKİMEL, bu hedeflere ulaşmanız için çözümler sunar.

Hemen İncele >
Çiftlik Ekipmanları

Çiftlik Ekipmanları

Çiftlik ekipmanları konusunda sayısız tecrübesi olan HEKİMEL, size hayvancılık için zengin hayvan dostu çiftlik ekipman ürün portföyü sunar. Yatak durak demirinden suluğa, hayvan kilidinden buzağı kulübesine kadar.

Hemen İncele >
Çiftlik ve Hayvan Hijyeni

Çiftlik ve Hayvan Hijyeni

HEKİMEL hijyen ürün gamı ile ineklerinizin meme bakımlarını optimize edersiniz, hayvanlarınızın sağlığını iyileştirir ve maksimum süt verimliliği ulaşırsınız. Alkali ve asit bazlı CIP deterjanları ise, sağım sisteminizin temizliğimi garanti eder, ekipmanınızın ömrünü uzatır.

Hemen İncele >