Open navigation

MIone – Süt Sağım Robotu

Çiftliğiniz büyüdükçe, MIone da büyür

MIone Multibox robot sağım’ının benzersiz tasarımı, 1’den 5’e kadar box’a  tek bir merkezi kontrol ünitesiyle sahip olmanızı sağlar. Büyüme kararınızı siz verirsiniz sağım robotunuz değil. Box sayınız arttıkça box başı birim yatırım maliyetiniz azalır. Altyapıyı (elektrik, mekanik tesisat gibi) sadece ilk box için kurarsınız, sonraki box ilavelerinde altyapınız hazırdır, aynı altyapıyı 5 box’a kadar kullanabilirsiniz. Böylelikle altyapı yatırım maliyetleriniz de azalır.

 

Patentli sağım işlemi; kaliteyi, hızı ve hayvan sağlığını garanti eder

MIone süt sağım robotunun patentli Inliner sağım teknolojisi, tek bir işlemde tüm sağım adımlarını yerine getirir.

Tek bir işlemde, her bir meme çeyreği için bağımsız:

  • Başlık takma
  • Meme temizleme ve kurutma
  • Ön sağım
  • Bireysel masaj
  • Sağım

 

Inliner sağım teknolojisinin avantajları:

  • Çapraz kontaminasyon (bulaşma) riski sıfırdır

MIone rakiplerinin aksine, sağım öncesi meme temizliğinde tek bir aparat kullanmaz. Her bir meme çeyreği, kendine ait sağım kadehinde temizlenir. Böylelikle memeler arası çapraz hastalık bulaşma riski sıfırdır. Bu durum daha az enfeksiyon, daha az mastitis oranı ve daha az somatik hücre sayısı demektir. Özetle Inliner sağım teknolojisi ineklerinizin daha sağlıklı olmasını sağlar.

  • Sağım, sadece temiz meme lastikleriyle gerçekleşir

MIone sağım kolu sayesinde meme lastikleri yere düşmez, inek tekmelerinden kirlenme olasılığı yoktur. Bu sayede yüksek süt kalitesine ulaşırsınız.

  • İneklerinizin memesine çok iyi ve nazikçe sağım öncesinde masaj yapılır

MIone sağım öncesi masaj özelliği, yüksek süt akışının, rahat sağımın ve yüksek süt üretiminin temelini oluşturur

  • Sağım öncesi hazırlık ve sağım işlemleri çok hızlı gerçekleşir

Başlık takma, meme temizleme, ön sağım, bireysel masaj ve sağım için her bir meme sadece bir defa tespit edilir ve başlık sadece bir defa takılır. Böylece sağım süresi azalır, sağım robotunuzun kapasitesi artar.

 

Verimlilikte rakipsizdir

Robot sağım sistemlerini; performans bakımından değerlendirmek isterseniz, çalışma verimliliğine bakmanız gerekir. MIone açısından, saat başına üretilen sütün tonu ve ihtiyaç duyulan çalışan sayısı en önemli önceliklerdendir. HEKİMEL mühendislerinin tasarladığı ahırlarınızda bulunan otomatik yönlendirme kapıları, hayvanlarınızın her yem ihtiyacı hissettiklerinde sağıma gitmelerini sağlamaktadır. Bu sayede gün sonunda sağılmayan inek gibi bir probleminiz kalmayacaktır.

İster yönlendirilmiş, isterseniz serbest inek trafiği – kendi kişisel ahır konseptiniz kapsamında, sürünüze en uygun inek trafiği çözümünü seçmekte özgürsünüz.

Ahır içi inek trafiği hakkında daha fazla bilgi için

 

Manuel müdahale imkanı

Sürünüze yeni katılan inekler veya yeni doğum yapan düvelerinizin alışma sürecinde, sağıma müdahale etmek isteyebilirsiniz. İhtiyaç duyduğunuzda MIone’ın benzersiz tasarımı sayesinde sağıma manuel müdahale her zaman mümkündür. Bu özellik sayesinde, genç düveleriniz bile otomatik sağıma hızla alışır. Sizin ve ineğiniz için gereksiz stresin önüne geçilir.

MIone süt sağım robotu’nun açık tasarımı sayesinde, ineğinizi ve box içindeki davranışını sürekli olarak gözlemleyebilirsiniz. Mükemmel ergonominin keyfini çıkarıp ve süt üretiminize odaklanabilirsiniz.

İnekleriniz, sağım esnasında göz hizanızdadır. Box’ın tüm fonksiyonel parçaları, görüşünüzü engellemeyecek şekilde ve her zaman memeye serbestçe erişebilmeniz için konumlandırılmıştır.

 

 

MIone süt sağım robotu test birincisi

Hollanda ve Belçika’da yapılan bağımsız testte, MIone süt sağım robotu’nun en kaliteli sütü, en az işletme maliyetiyle en hızlı sağdığı kanıtlandı.

Test ve sonuçları hakkında daha fazla bilgi için

 

Sağlıklı inekler, üst düzey meme koruma

Önleyici sağlık yönetimi sayesinde, MIone robot sağım sistemi ile daha sağlıklı ineklere sahip olursunuz.

QHM² “Quarter Health Milking Monitoring” teknolojisi; süt sağım işlemi esnasında, ineğinizden sağılan sütün renk, iletkenlik, süt akış hızı ve süt verimi gibi değerleri her bir meme çeyreği için izler ve ölçer. Her bir meme çeyreğinden sağılan sütün akış hızı ölçülür, sütü biten meme çeyreğinin sağımı durdurularak kör sağımın önüne geçilir.

Sağım esnasında, robot kolu ve sağım başlığı serbest bir şekilde askıda kalır ve ineğin doğal hareketlerine kolayca adapte olarak memeye gereksiz bir baskı uygulamaz. Bu özellik sayesinde, hızlı ve doğal süt akışının yanı sıra meme sağlığına katkıda bulunulur.

İneklerinizden ölçülen verilerdeki önemli değişiklikler sürü yönetim yazılımı tarafından değerlendirilir ve verilere dayanarak inek hastalıklarını erken tespitini mümkün kılar.

Sürü yönetimi hakkında daha fazla bilgi için

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünlerimiz

İlginizi çekebilecek diğer ürünlerimizi inceleyerek daha fazla bilgi sahibi olabilir ve bizlere taleplerinizi iletebilirsiniz.

MonoBox – Süt Sağım Robotu

MonoBox – Süt Sağım Robotu

Monobox süt sağım robotu, bir gün içinde box başına 70 ineğe kadar sağım kapasitesi sunarak otomatik süt...


Yemleme Robotu – Mix&Carry

Yemleme Robotu – Mix&Carry

Yemleme robotu Mix&Carry,  hayvan yemleme sürecini kusursuz birleştiren ve iş yükünüzü önemli ölçüde azaltan tam otomatik yemleme...


Yem İtme Robotu – FROne

Yem İtme Robotu – FROne

Yem itme robotu: Daha az iş gücü, yüksek verimlilik Yem itme robotu'nun bir bakışta faydaları %7'ye kadar süt...


Buzağı Besleme Robotu – DairyFeed J

Buzağı Besleme Robotu – DairyFeed J

Sağlıklı buzağı yetiştirme, performans odaklı ve karlı süt çiftliklerinin temelini oluşturur. Başarılı buzağı yetiştirme sürecinde HEKİMEL buzağı besleme...


Gübre Sıyırıcı Robotu

Gübre Sıyırıcı Robotu

Mükemmel ahır temizliği için güçlü - çevik - güvenilir - akıllı çözüm HEKİMEL'in sunduğu ahır temizleme robotu, ahırınızın...


Buzağı Sütü Ultraviyole Pastörizatörü – UVPure

Buzağı Sütü Ultraviyole Pastörizatörü – UVPure

Buzağı sütünü arındırmak hiç bu kadar etkili olmamıştı Buzağılar, her süt çiftliğinin başarılı bir geleceği için potansiyeldir. Doğumdan...


Ürün Kategorilerimiz

Hekimel ürünlerimizin her biri birbirini desteklemektedir. Hemen diğer ürün kategorilerimizi inceleyerek daha fazla bilgi sahibi olabilir ve bizlere taleplerinizi gönderebilirsiniz.

Süt Sağım Sistemleri

Süt Sağım Sistemleri

Süt sağım sistemi, süt üretim zincirinizdeki en önemli ve kritik faaliyetlerden biridir. İhtiyaçlarınıza cevap verecek doğru süt sağım sisteminin seçiminde HEKİMEL size destek olur

Hemen İncele >
Otomatik Yemleme

Otomatik Yemleme

Otomatik yemleme sistemleri; yüksek karlılık, hayvan sağlığı ve zaman yönetiminizde size benzersiz faydalar sağlar. HEKİMEL’in yenilikçi, otomatik besleme çözümleri ve yemleme robotları sayesinde, çiftliğinizi geleceğe taşıyabilirsiniz

Hemen İncele >
Genç Hayvan Besleme

Genç Hayvan Besleme

Kendi ayakları üzerinde duran güçlü genç hayvanlar size başarı getirir. Başlangıçtan itibaren genç hayvanların zinde ve sağlıklı tutulması gerekir. HEKİMEL’in besleme sistemleri, buzağı, kuzu veya oğlak gibi genç hayvanlarınızın en iyi bakıma sahip olmasını sağlar.

Hemen İncele >
Yem Karma ve Dağıtma

Yem Karma ve Dağıtma

Hayvanlarnızı en uygun ve doğru besleyerek, süt üretiminizi optimize edebilirsiniz. HEKİMEL, her türlü uygulamaya ve çiftlik boyutuna uygun, çekilir ve sabit tip yem karma ve dağıtma çözümlerini sizlere sunar.

Hemen İncele >
Gübre Yönetimi

Gübre Yönetimi

Karlı süt üretimi, ahır hijyeni ile başlar. Ahır içi temizlik; enfeksiyon riskini azaltır, mastit ve topallama gibi hayvan hastalıkları ile mücadelede size katkı sağlar. HEKİMEL, taleplerinizi karşılayan çiftliğinize özel, katma değerli gübre yönetim çözümlerinin tasarımı ve uygulamasında sizin yanınızdadır.

Hemen İncele >
Süt Soğutma ve Depolama

Süt Soğutma ve Depolama

Sütün; kısa sürede doğru dereceye kadar soğutulması ve depolanması, kalitesini korumak ve bakteri gelişimini önlemek için çok önemlidir. Bu noktada, HEKİMEL verimli, güvenilir ve yenilikçi ekipmanları ile size yardımcı olur.

Hemen İncele >
Çiftlik ve Sürü Yönetimi

Çiftlik ve Sürü Yönetimi

Günümüzde başarılı süt üretimi, performans kriterlerini tam olarak ölçüp, analiz yapmayı gerektirir: Geleceğinizi etkileyen karalara ışık tutan hayvan ve çiftlik verileri elde edilmeli ve izlenmelidir ve nihayetinde doğru zamanda uygulanmalıdır. HEKİMEL, bu hedeflere ulaşmanız için çözümler sunar.

Hemen İncele >
Çiftlik Ekipmanları

Çiftlik Ekipmanları

Çiftlik ekipmanları konusunda sayısız tecrübesi olan HEKİMEL, size hayvancılık için zengin hayvan dostu çiftlik ekipman ürün portföyü sunar. Yatak durak demirinden suluğa, hayvan kilidinden buzağı kulübesine kadar.

Hemen İncele >
Çiftlik ve Hayvan Hijyeni

Çiftlik ve Hayvan Hijyeni

HEKİMEL hijyen ürün gamı ile ineklerinizin meme bakımlarını optimize edersiniz, hayvanlarınızın sağlığını iyileştirir ve maksimum süt verimliliği ulaşırsınız. Alkali ve asit bazlı CIP deterjanları ise, sağım sisteminizin temizliğimi garanti eder, ekipmanınızın ömrünü uzatır.

Hemen İncele >