Open navigation

Otomatik Yemleme

Otomatik yemleme sistemleri; yüksek karlılık, hayvan sağlığı ve zaman yönetiminizde sizlere katma değer sağlar.

Hayvanların; taze, kaliteli içme suyu kaynağına kolay erişebilmeleri ve doğru miktarda ve rasyonda temiz, yüksek kaliteli yem tüketebilmeleri süt üretimi ve hayvan sağlığı açısından çok önemlidir. Bu faktörlerin her ikisi de doğrudan optimize edilmiş ahır konseptiyle de bağlantılıdır.

Çiftlik karlılığında, hayvanların beslenmesine azami önem verilmelidir. Yem karma ve dağıtma işlemi bu bakımdan önemlidir. Hayvan yemi birçok hammaddeden oluşur. Bu hammaddelerin homojen olarak karışması ve doğru zamanda verilmesi süt verimini arttıracağından yem karma ve dağıtma odaklanılması gereken bir konudur.

Hekimel’den bir yemleme sistemi kurmak, çiftliğinize katma değer katacaktır. Ürünlerimiz besleme süresini ve maliyetlerini düşürürken, optimize edilmiş yem karıştırma, tartma ve dağıtım imkânı sağlar.

 

HEKİMEL’in yenilikçi, otomatik besleme çözümleri ve yemleme robotları sayesinde, çiftliğinizi geleceğe taşıyabilirsiniz. Sessiz çalışma, verimlilik, zamandan tasarruf otomasyonlu yemleme sistemlerinin size sağlayacağı faydalardan sadece birkaç tanesidir.

Optimize edilmiş yem karıştırma, tartım ve dağıtma, aynı zamanda bu alandaki etkin çalışma süresinin azaltılması verimli ve karlı süt üretimine önemli katkı sağlar. Amaç çiftçilerin hayatını kolaylaştırmak, işletmenin karlılığını artırmak ve hayvanın refahını sağlamaktır. Dünya üzerindeki üreticiler faydası kanıtlanmış otomatik yemleme robotlarını 25 yıl önce kullanmaya başlamışlardır.

 

Otomatik yemleme robotlarının, başlıca faydaları:

  • Farklı yem bileşenlerini ayrı ayrı saklama
  • Olabilecek en homojenlikte yem karıştırma
  • Farklı hayvan grupları için doğru rasyonun, doğru zamanda yem yoluna eşit ve istenildiği kadar dağıtma
  • Sık sık, taze yem rasyonunun zaman kısıtlaması olmadan dağıtılması
  • Hayvanları bireysel besleme imkanı

 

 

Hayvan besleme sürecinde, ileri teknoloji barındıran akıllı ekipmanları bir araya getirerek çiftliğiniz için size özel ve yüksek performanslı çözümler sunuyoruz. Tüm yemleme süreci, faklı gruplara sahip büyük sürüler de dahil, bilgisayar kontrollü tamamen otomatik olarak hatasız gerçekleşir.

Otomatik Yemleme Ürünlerimiz

Otomatik Yemleme ürünlerini inceleyerek daha fazla bilgi sahibi olabilir ve bizlere taleplerinizi iletebilirsiniz.

Yemleme Robotu – Mix&Carry

Yemleme Robotu – Mix&Carry

Yemleme robotu Mix&Carry,  hayvan yemleme sürecini kusursuz birleştiren ve iş yükünüzü önemli ölçüde azaltan tam otomatik yemleme...


Yem İtme Robotu – FROne

Yem İtme Robotu – FROne

Yem itme robotu: Daha az iş gücü, yüksek verimlilik Yem itme robotu'nun bir bakışta faydaları %7'ye kadar süt...


Buzağı Besleme Robotu – DairyFeed J

Buzağı Besleme Robotu – DairyFeed J

Sağlıklı buzağı yetiştirme, performans odaklı ve karlı süt çiftliklerinin temelini oluşturur. Başarılı buzağı yetiştirme sürecinde HEKİMEL buzağı besleme...


Bireysel Kesif Yemleme Robotu – DairyFeed C

Bireysel Kesif Yemleme Robotu – DairyFeed C

Bireysel kesif yemleme robotu, her bir ineğinizin rasyonda öngördüğünüz miktarlarda kesif yemi zamanında ve doğru miktarda tüketmesini...


İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünlerimiz

İlginizi çekebilecek diğer ürünlerimizi inceleyerek daha fazla bilgi sahibi olabilir ve bizlere taleplerinizi iletebilirsiniz.

MonoBox – Süt Sağım Robotu

MonoBox – Süt Sağım Robotu

Monobox süt sağım robotu, bir gün içinde box başına 70 ineğe kadar sağım kapasitesi sunarak otomatik süt...


Gübre Sıyırıcı Robotu

Gübre Sıyırıcı Robotu

Mükemmel ahır temizliği için güçlü - çevik - güvenilir - akıllı çözüm HEKİMEL'in sunduğu ahır temizleme robotu, ahırınızın...


MIone – Süt Sağım Robotu

MIone – Süt Sağım Robotu

Çiftliğiniz büyüdükçe, MIone da büyür MIone Multibox robot sağım'ının benzersiz tasarımı, 1’den 5’e kadar box’a  tek bir merkezi...


CowScout – Kızgınlık Takibi ve Hayvan Sağlığı

CowScout – Kızgınlık Takibi ve Hayvan Sağlığı

HEKİMEL'den sürü yönetim ve hayvan sağlığı çözümleri ile kendinize daha fazla zaman tanıyın ve görevleri otomatikleştirin. Verimliliğinizi...


Ürün Kategorilerimiz

Hekimel ürünlerimizin her biri birbirini desteklemektedir. Hemen diğer ürün kategorilerimizi inceleyerek daha fazla bilgi sahibi olabilir ve bizlere taleplerinizi gönderebilirsiniz.

Süt Sağım Sistemleri

Süt Sağım Sistemleri

Süt sağım sistemi, süt üretim zincirinizdeki en önemli ve kritik faaliyetlerden biridir. İhtiyaçlarınıza cevap verecek doğru süt sağım sisteminin seçiminde HEKİMEL size destek olur

Hemen İncele >
Otomatik Yemleme

Otomatik Yemleme

Otomatik yemleme sistemleri; yüksek karlılık, hayvan sağlığı ve zaman yönetiminizde size benzersiz faydalar sağlar. HEKİMEL’in yenilikçi, otomatik besleme çözümleri ve yemleme robotları sayesinde, çiftliğinizi geleceğe taşıyabilirsiniz

Hemen İncele >
Genç Hayvan Besleme

Genç Hayvan Besleme

Kendi ayakları üzerinde duran güçlü genç hayvanlar size başarı getirir. Başlangıçtan itibaren genç hayvanların zinde ve sağlıklı tutulması gerekir. HEKİMEL’in besleme sistemleri, buzağı, kuzu veya oğlak gibi genç hayvanlarınızın en iyi bakıma sahip olmasını sağlar.

Hemen İncele >
Yem Karma ve Dağıtma

Yem Karma ve Dağıtma

Hayvanlarnızı en uygun ve doğru besleyerek, süt üretiminizi optimize edebilirsiniz. HEKİMEL, her türlü uygulamaya ve çiftlik boyutuna uygun, çekilir ve sabit tip yem karma ve dağıtma çözümlerini sizlere sunar.

Hemen İncele >
Gübre Yönetimi

Gübre Yönetimi

Karlı süt üretimi, ahır hijyeni ile başlar. Ahır içi temizlik; enfeksiyon riskini azaltır, mastit ve topallama gibi hayvan hastalıkları ile mücadelede size katkı sağlar. HEKİMEL, taleplerinizi karşılayan çiftliğinize özel, katma değerli gübre yönetim çözümlerinin tasarımı ve uygulamasında sizin yanınızdadır.

Hemen İncele >
Süt Soğutma ve Depolama

Süt Soğutma ve Depolama

Sütün; kısa sürede doğru dereceye kadar soğutulması ve depolanması, kalitesini korumak ve bakteri gelişimini önlemek için çok önemlidir. Bu noktada, HEKİMEL verimli, güvenilir ve yenilikçi ekipmanları ile size yardımcı olur.

Hemen İncele >
Çiftlik ve Sürü Yönetimi

Çiftlik ve Sürü Yönetimi

Günümüzde başarılı süt üretimi, performans kriterlerini tam olarak ölçüp, analiz yapmayı gerektirir: Geleceğinizi etkileyen karalara ışık tutan hayvan ve çiftlik verileri elde edilmeli ve izlenmelidir ve nihayetinde doğru zamanda uygulanmalıdır. HEKİMEL, bu hedeflere ulaşmanız için çözümler sunar.

Hemen İncele >
Çiftlik Ekipmanları

Çiftlik Ekipmanları

Çiftlik ekipmanları konusunda sayısız tecrübesi olan HEKİMEL, size hayvancılık için zengin hayvan dostu çiftlik ekipman ürün portföyü sunar. Yatak durak demirinden suluğa, hayvan kilidinden buzağı kulübesine kadar.

Hemen İncele >
Çiftlik ve Hayvan Hijyeni

Çiftlik ve Hayvan Hijyeni

HEKİMEL hijyen ürün gamı ile ineklerinizin meme bakımlarını optimize edersiniz, hayvanlarınızın sağlığını iyileştirir ve maksimum süt verimliliği ulaşırsınız. Alkali ve asit bazlı CIP deterjanları ise, sağım sisteminizin temizliğimi garanti eder, ekipmanınızın ömrünü uzatır.

Hemen İncele >