Open navigation

Genç Hayvan Besleme

Başlangıçtan itibaren genç hayvanların zinde ve sağlıklı tutulması gerekir. HEKİMEL’in genç hayvan besleme sistemleri, buzağı, kuzu veya oğlak gibi genç hayvanların en iyi bakıma sahip olmasını sağlar.

Manuel veya otomatik yemleme – süt, mama veya konsantre besleme – hangi ürün konseptinin genç hayvanlarınız için en uygun olduğuna karar vermeniz yeterli.

Verimli buzağı yetiştirme, bir çiftliğin başarısı için temel faktörlerden biridir. Hassas yönetim ve maliyet odaklı bakış açısı, işinizi son derece verimli hale getirir: Doğru buzağı besleme sayesinde her yeni nesil ile birlikte karlılığınızı artırabilirsiniz.

 

Pek çok açıdan gelişme olasılığı

Genellikle bakteriyel ve viral enfeksiyonlar, bağırsak ve solunum yolu hastalıklarını tetikler ve buzağı kayıplarına neden olur. Öte yandan, uygun adımlar atarak enfeksiyon riski önemli ölçüde azaltılabilir: Yüksek nem, zararlı gazlar, cereyan veya aşırı nüfus yoğunluğu gibi tipik barınak problemlerini genç hayvanlara uygun mimari tasarımlarla azaltılabilir.

Farklı büyüme evrelerine göre ayarlanmış genç hayvan besleme stratejileri genç hayvanların doğal dirençlerini güçlendirir ve bağışıklık sistemlerini geliştirir ve genel sağlık yönetimini optimize eder.

 

Zindelik – bir kalite özelliğidir sihirli bir sözcük değil

Genç hayvan bakımında, özellikle bilinçli hedefe yönelik besleme yönetimi ilk doğuma kadar uzun bir süreyi kapsar. Verimliliğin bir göstergesi olarak, iyi durumdaki bir genç hayvan için günlük ağırlık artışı iyi bir işarettir.

İyi bir besleme yönetimi, maliyetleri düşüren, erken ilk sağlıklı doğumla ve uzun vadede en iyi sonuçları elde eden süt inekleriyle sonuçlanır.

  • Çok iyi üretkenlik oranı
  • Yüksek süt üretimi
  • Yaşam boyu yüksek performans

 


 

Genç Hayvan Besleme Ürünlerimiz

Genç Hayvan Besleme ürünlerini inceleyerek daha fazla bilgi sahibi olabilir ve bizlere taleplerinizi iletebilirsiniz.

Buzağı Besleme Robotu – DairyFeed J

Buzağı Besleme Robotu – DairyFeed J

Sağlıklı buzağı yetiştirme, performans odaklı ve karlı süt çiftliklerinin temelini oluşturur. Başarılı buzağı yetiştirme sürecinde HEKİMEL buzağı besleme...


Mobil Buzağı Mama Makinesi – MilkBuggy

Mobil Buzağı Mama Makinesi – MilkBuggy

Seyyar buzağı besleme makinesi: HEKİMEL’in sunduğu MilkBuggy, buzağı barınağınızın nerede olduğundan ve besleme için süt veya mama...


Buzağı Sütü Ultraviyole Pastörizatörü – UVPure

Buzağı Sütü Ultraviyole Pastörizatörü – UVPure

Buzağı sütünü arındırmak hiç bu kadar etkili olmamıştı Buzağılar, her süt çiftliğinin başarılı bir geleceği için potansiyeldir. Doğumdan...


Otomatik Oğlak / Kuzu Mama Makinesi – DairyFeed J E

Otomatik Oğlak / Kuzu Mama Makinesi – DairyFeed J E

Mamanın mükemmel bir şekilde hazırlanması kuzu ve oğlak sağlığını geliştirir Doğru beslenme, genç kuzuların ve oğlakların sağlıklı olmasına...


İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünlerimiz

İlginizi çekebilecek diğer ürünlerimizi inceleyerek daha fazla bilgi sahibi olabilir ve bizlere taleplerinizi iletebilirsiniz.

MonoBox – Süt Sağım Robotu

MonoBox – Süt Sağım Robotu

Monobox süt sağım robotu, bir gün içinde box başına 70 ineğe kadar sağım kapasitesi sunarak otomatik süt...


CowScout – Kızgınlık Takibi ve Hayvan Sağlığı

CowScout – Kızgınlık Takibi ve Hayvan Sağlığı

HEKİMEL'den sürü yönetim ve hayvan sağlığı çözümleri ile kendinize daha fazla zaman tanıyın ve görevleri otomatikleştirin. Verimliliğinizi...


Yemleme Robotu – Mix&Carry

Yemleme Robotu – Mix&Carry

Yemleme robotu Mix&Carry,  hayvan yemleme sürecini kusursuz birleştiren ve iş yükünüzü önemli ölçüde azaltan tam otomatik yemleme...


Ürün Kategorilerimiz

Hekimel ürünlerimizin her biri birbirini desteklemektedir. Hemen diğer ürün kategorilerimizi inceleyerek daha fazla bilgi sahibi olabilir ve bizlere taleplerinizi gönderebilirsiniz.

Süt Sağım Sistemleri

Süt Sağım Sistemleri

Süt sağım sistemi, süt üretim zincirinizdeki en önemli ve kritik faaliyetlerden biridir. İhtiyaçlarınıza cevap verecek doğru süt sağım sisteminin seçiminde HEKİMEL size destek olur

Hemen İncele >
Otomatik Yemleme

Otomatik Yemleme

Otomatik yemleme sistemleri; yüksek karlılık, hayvan sağlığı ve zaman yönetiminizde size benzersiz faydalar sağlar. HEKİMEL’in yenilikçi, otomatik besleme çözümleri ve yemleme robotları sayesinde, çiftliğinizi geleceğe taşıyabilirsiniz

Hemen İncele >
Genç Hayvan Besleme

Genç Hayvan Besleme

Kendi ayakları üzerinde duran güçlü genç hayvanlar size başarı getirir. Başlangıçtan itibaren genç hayvanların zinde ve sağlıklı tutulması gerekir. HEKİMEL’in besleme sistemleri, buzağı, kuzu veya oğlak gibi genç hayvanlarınızın en iyi bakıma sahip olmasını sağlar.

Hemen İncele >
Yem Karma ve Dağıtma

Yem Karma ve Dağıtma

Hayvanlarnızı en uygun ve doğru besleyerek, süt üretiminizi optimize edebilirsiniz. HEKİMEL, her türlü uygulamaya ve çiftlik boyutuna uygun, çekilir ve sabit tip yem karma ve dağıtma çözümlerini sizlere sunar.

Hemen İncele >
Gübre Yönetimi

Gübre Yönetimi

Karlı süt üretimi, ahır hijyeni ile başlar. Ahır içi temizlik; enfeksiyon riskini azaltır, mastit ve topallama gibi hayvan hastalıkları ile mücadelede size katkı sağlar. HEKİMEL, taleplerinizi karşılayan çiftliğinize özel, katma değerli gübre yönetim çözümlerinin tasarımı ve uygulamasında sizin yanınızdadır.

Hemen İncele >
Süt Soğutma ve Depolama

Süt Soğutma ve Depolama

Sütün; kısa sürede doğru dereceye kadar soğutulması ve depolanması, kalitesini korumak ve bakteri gelişimini önlemek için çok önemlidir. Bu noktada, HEKİMEL verimli, güvenilir ve yenilikçi ekipmanları ile size yardımcı olur.

Hemen İncele >
Çiftlik ve Sürü Yönetimi

Çiftlik ve Sürü Yönetimi

Günümüzde başarılı süt üretimi, performans kriterlerini tam olarak ölçüp, analiz yapmayı gerektirir: Geleceğinizi etkileyen karalara ışık tutan hayvan ve çiftlik verileri elde edilmeli ve izlenmelidir ve nihayetinde doğru zamanda uygulanmalıdır. HEKİMEL, bu hedeflere ulaşmanız için çözümler sunar.

Hemen İncele >
Çiftlik Ekipmanları

Çiftlik Ekipmanları

Çiftlik ekipmanları konusunda sayısız tecrübesi olan HEKİMEL, size hayvancılık için zengin hayvan dostu çiftlik ekipman ürün portföyü sunar. Yatak durak demirinden suluğa, hayvan kilidinden buzağı kulübesine kadar.

Hemen İncele >
Çiftlik ve Hayvan Hijyeni

Çiftlik ve Hayvan Hijyeni

HEKİMEL hijyen ürün gamı ile ineklerinizin meme bakımlarını optimize edersiniz, hayvanlarınızın sağlığını iyileştirir ve maksimum süt verimliliği ulaşırsınız. Alkali ve asit bazlı CIP deterjanları ise, sağım sisteminizin temizliğimi garanti eder, ekipmanınızın ömrünü uzatır.

Hemen İncele >